Rok Bratni 2011/2012

 

CZERWIEC 2012


     30 czerwiec. Ostatnia sobota czerwca i zarazem ostatni dzień naszego roku bratniego. W takim czasie i w takim miejscu powinno się zrobić jakieś podsumowanie, jakieś plany na przyszłość, ale nie było na to czasu. Dużo się działo, a dokładnie to w Krakowie odbyło się spotkanie aż trzech rejonów to jest : rejonu 1 krakowskiego, rejonu 5 śląskiego, do którego należymy i rejonu 7 czyli Zagłębia. Na początku od godziny 9 było szkolenie dla funkcjonariuszy wszystkich zaproszonych rad, wzajemne konsultacje, pytania i odpowiedzi konsultanta krajowego rejonu południa brata Leszka Waksmundzkiego. Potem uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa sosnowieckiego dr Grzegorza Kaszaka.  Po uroczystym wspólnym obiedzie obyły się uroczystości nadania rycerzom pierwszego stopnia tytuł drugiego stopnia, a dwie godziny później nadano stopień trzeci innym rycerzom, posiadającymi już drugi stopień od roku, a zasługującymi na kolejny ostatni etap osiągnięcia pełni rycerstwa. Do domów wróciliśmy bardzo późnym popołudniem mając przepełnione serca i silni duchem. Zdjęcia z pobytu w gościnnym Wyższym Sosnowieckim Seminarium Duchownym w Krakowie w galerii.


   Z wielkim bólem informujemy że 24 czerwca odszedł od nas nasz brat Florian Urbańczyk. Do końca wierzył i cieszył sie życiem. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, pamiętając jednocześnie ze jedną z naszych powinności jako Rycerzy Kolumba jest miłośierdzie wobec ludzi a zwłaszcza opieka nad zmarłym bratem i jego rodziną. Niech Bóg przyjmie Go do swojego królestwa .                                                                                                                                                                                                   


 

W niedzielę, 24 czerwca o godz 10.30 w Katedrze w Katowicach arbp Wiktor Skworc odprawi Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich rycerzy do czynnego udziału w tej uroczystości. Eucharystia będzie transmitowana na antenie Radia eM.

 

Transmisja mszy św   

 

 

 


Zapraszamy wszystkich braci na spotkanie przy grillu w najbliższą niedzielę to jest 24 czerwca na godzinę 16.00 na ogródkach działkowych w Rudzie. Miejsce spotkania jak i dojazd (dojście) od sanktuarium św. Józefa przedstawamy na mapie poniżej. Kosz jak zwykle ok 13 zł. Zapraszamy z rodzinami. No chyba ze bedzie padać, ale miejmy nadzieję ze pogoda nam dopisze.

Wyświetl większą mapę

 

 


 

   17 czerwca.  Rycerze Kolumba przy parafii śś Wawrzyńca i Antoniego w Wirku zorganizowali I Charytatywny festyn im św. Antoniego.Pogoda dopisała, a także i ferkwencja parafian. Wszyscy obecni byli bardzo zadowoleni tak z programu jak i z organizacji. Niespodziewaliśmy sie tak dużego zainteresowania zwłaszcza że festyn odbywał sie poraz pierwszy. Parafianie, goście oraz rycerze przybyli całymi rodzinami. Cel był szczytny bo cegiełki sprzedawane przed jak i w trakcie trwania festynu przeznaczone były na wakacje dla dzieci z ośrodka im Jana Pawła II znajdującego sie przy parafii. Festyn  zakończył sie o 22.00 zaśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego przez wszystkich zebranych.

   Już myślimy o następnej edycji festynu za rok w połowie czerwca, zwłaszcza że była to też dodatkowa okazja zaprezentowania naszego rycerstwa szerszemu gronu. Dotychczas byliśmy widziani w garniturach w szarfach, w kościele, na modlitwie, wiec spotkanie na takiej imprezie, gdzie wszyscy są rozluźnieni, weseli i moga bezpośrednio z nami porozmawiać napewno zbliżyło idee naszego zakonu niejednej osobie. Ziarno zostało zasiane, czekajmy na plony.

" a ty siej a nuż coś wyrośnie

a ty to co wyrośnie zbieraj

a ty czcij co żyje radośnie

a ty szanuj to co umiera..." 

                                                        J. Kaczmarski

Foto relacje tutaj

 

zaproszenie po polsku                     zaproszenie po śląsku ( po naszymu)


  6 czerwca. Podobnie jak w wielu radach w całej polsce tak i u nas na koniec roku bratniego 2012r. przeprowadziliśmy wybory w naszej radzie. Zmianie uległy prawie wszystkie najważniejsze zajmowane stanowiska w naszej radzie. Tak oto zacne gremium dokonało następujących wyborów powołując na rok bratni 2012/2013 na następujące stanowiska braci :

 

Wielki Rycerz  -  Michał Socha

Zastępca Wielkiego Rycerza  -  Michał Tworuszka

Kanclerz  -  Marian Duda

Kustosz  -  Sebastian Zdebel

Skarbnik   -  Karol Czekała

Radca Rady  -  Roman Wycisk

Powiernik na okres trzyletni  -  Maciej Michalski

Powiernik na okres roczny  -  Marcin Pierończyk

Strażnicy wnetrz  -  Norbert Kloza, Jerzy Pawlenko

Strażnicy bram  -  Henryk Urban, Antoni Cieślak

 

Niech dobrze nam służą i pamiętajmy o nich w modlitwach. Vivat Jezus

 


3 czerwca niedziela. Nie mogło nas oczywiście tam zabraknąć. Byliśmy tam i dość mocno zaznaczyliśmy swoją obecność. Te kilka tysięcy ludzi obecnych w tym dniu zauważyło naszą obecność. Całość z naszej strony przygotował, kordynował brat Maciek Michalski za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Na każdym kroku widać było jego oddanie i serce. Oby nigdy nie zabrakło mu energii w takich ważnych sprawach. Vivat Jezus. Zdjęcia z maszu w naszej galerii ---> TUTAJ

 

MAJ 2012


 

Nasz brat, ksiądz Witold Kania kapelan Rejonowy, kapelan Rady z Tychów, a także kapłan blisko związany z Rudą Śląską, skad właśnie pochodzi,  obchodził swoje dwudziestolecie kapłaństwa. W kościele św Wawrzyńca w Rudzie Wirku została odprawiona uroczysta msza św. Po mszy św delegat stanowy Witek Zmysłowski przekazał dostojnemu jubilatowi list z życzeniami

 

 

 

 

 

 

cały dokument do zobaczenia TUTAJ

 

 

 

 

 

 


 

20 maja zorganizowaliśmy grilla rycerskiego goszcząc w parafii wireckiej. ---> GALERIA


Vivat Jesus!


Dnia 3 czerwca 2012 r. organizowany jest wyjazd autokarowy do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.
Celem wyjazdu jest Msza Święta i Marsz dla poszanowania życia i rodziny.
Wyjazd o godz.9.30 z parkingu Parafii, powrót około godz. 15-tej.
Cena wyjazdu z ubezpieczeniem od 1 osoby 10 zł.
Zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału w uroczystości.
Prosimy o zapisywanie się.
Proszę powiadomić Rycerzy którzy nie mają maila, i proszę zabrać szarfy.
Pozdrawiam
Józef Belski
Vivat Jesus!


Z A P R O S Z E N I E   

   W pierwszą niedziele maja nasi rycerze wybrali się na  " Dzień Rycerski " do Paniówek, gdzie posługiwali na mszach św, a także przybliżali informację o Rycerzach Kolumba. Po każdej mszy św. oczekliwali na zainteresowanych w salce katechetycznej. Miejmy nadzieje ze ziarno wyda plon.

 

 

 


KWIECIEŃ 2012


   Dodałem film o przesłaniu bł. Jana Pawła II dla Rycerzy Kolumba. Film umieszczony jest także na naszej ogólnopolskiej strone rycerskiej. Zachęcam do obejrzenia i podzielenia sie z innymi.


powstał nowy dział naszej strony DOBRA KSIĄŻKA zapraszam


Większość z nas otrzymałą wczoraj maila z wezwaniem do comiesięcznej modlitwy w obronie praw dzieci nienarodzonych.

 

"Zacny Delegacie Stanowy,

Zacni Księża Kapelani,

Zacni Bracia Funkcjonariusze,

Jeszcze raz gratuluję pozytywnych wyborów, jakich dokonano na ostatniej Konwencji Stanowej.

Idąc za bliską mojemu sercu sugestią Zacnego Brata Witolda Zmysłowskiego włączenia się polskich Rycerzy Kolumba w Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka 27.04.2012, proponuję formę informacji mailowej do wszystkich Rad, umieszczenie apelu na polskiej stronie Rycerzy Kolumba i umożliwienie przedstawicielom poszczególnych Rad administrowanych wpisów informacji o dacie, miejscu i formie podejmowanych działań na rzecz obrony Życia. Ze swojej strony deklaruje możliwość koordynowania tego Dzieła. Proszę o sugestie, uwagi propozycje, które mogłyby nasze działania uczynić jak najbardziej skutecznymi i zgodnymi z wola Rady Stanowej i Rycerskiego Charyzmatu.

„Zacni Bracia Rycerze,

Zacne Rady Rycerskie,

Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu – w najbliższy piątek 27.04.2012

 

 Człowiek – właśnie minęła 8 niedziela od mojego poczęcia – moje serce bije dla Mamy, Taty i dla Ciebie mój Przyjacielu J

27 kwietnia - w kolejną rocznicę uchwalonej w 1956 r. ustawy aborcyjnej włączmy się czynnie – uczestnictwem w organizowanych w tym dniu w każdej polskiej Diecezji Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka Mszach Świętych.

O godzinie 21.00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego, odmówmy w naszych Rodzinach, Radach, indywidualnie, gdziekolwiek jesteśmy, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tworząc duchową jedność Polskiego Rycerstwa Kolumba, jako przebłaganie za każde zabite w naszej Ojczyźnie Ludzkie Życie – do dzisiaj to niewyobrażalna liczba ponad 20 milionów dzieci.

Niech ta inicjatywa znajdzie zrozumienie w każdym Rycerskim Sercu – niech od teraz każdy 27-my dzień miesiąca, wpisze się na stałe w kalendarz Rycerskich działań dla Obrony Życia.

Vivat Jezus

Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce

Jako osobę koordynującą działania w ramach tego Dzieła wyznaczam zacnego Brata ………”

Z braterskim Pozdrowieniem,

Paweł Zych KofC

Delegat Rejonowy DD1

Sekretarz ds. Finansów Rady nr 15128 im. Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy

 

Chciejmy się przyłączyć do tego wspaniałego apelu naszych rycerzy.


 

 

 

Spieszę donieść z radosną  wiadomościa, że nasz rycerz Witek Zmysłowski został ponownie wybrany na II Konwencji Stanowej Skarbnikiem Stanowym.

GRATULACJE!!!!

 
 
 
 
 
 

 

 


 

WSZYSTKIM BRACIOM, ICH RODZINOM I ZNAJOMYM ORAZ WSZYSTKIM POZOSTAŁYM SERDECZNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE OBY BÓG ZMARTWYCHWSTAŁY ZAGOŚCIŁ W ICH SERCACH I ŻYCIU ŻYCZY RADA Z RUDY ŚLĄSKIEJ

 


MARZEC 2012


 

 

Zapraszam do przeczytania relacji z peregrynacji obrazu Matki Bożej z Guadalupe

 


Jest już nowy numer miesięcznika Columbia na miesiąc marzec.

 


WAZNE !!!!!       Zapraszam do zapoznania sie z planem czuwania modlitewnego przed obrazem Matki Boskiej z Guadalupe


Msza św. dnia 12.03.2012


LUTY  2012


uczestniczyliśmy w pogrzebie śp ks Józefa Krawczyka z udziałem biskupa Józefa Kupnego oraz kilkudziesięciu księży.

                                                  

zapraszam do zapoznania się ze wspomnieniami po księdzu Józefa 

 

************************

Zacni bracia jak zapewne już dotarła do Was smutna wiadomość o śmierci ks. Krawczyka pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła.

Jestem po rozmowie z naszym kapelanem czcigodnym Bratem ks. proboszczem Krzysztofem Sitek.
Uroczystości żałobne rozpoczynają się w naszym kościele (PIUS X) mszą św. w piątek o godz. 15:00.
Rycerze Kolumba uczestniczą w pogrzebie wystawiając poczet sztandarowy, delegację z wieńcem a także wspomagają nasze służbę koście i pilnują porządku na parkingu.
A może by się zebrać w czwartek o 19 i sprawy omówić ? Proszę o odpowiedź.
Ks. proboszcz prosił aby rycerze byli do dyspozycji w piątek przed godz. 15 .Ja będę o 14.

Pozdrawiam
Vivat Jesus!

Witold Zmysłowski
Delegat Rejonowy

 

 


STYCZEŃ 2012


 

 

  Dostałem na adres mailowy link do internetowego wydania pisma Rycerzy Kolumba "Columbia". Zachecam do przejżenia i poczytania. Poznajmy co dzieje się w naszym zakonie na świecie i w Polsce.

 


Zacni Bracia

Przedstawiam plan Peregrynacji Obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Radzie 15160 Rycerzy Kolumba przy Parafii św. Piusa X w Rudzie Śląskiej:

1. 24 - 25 marca - w Parafii św. Piusa X w Rudzie Śląskiej- główne uroczystości
2. 25 marca - Katedra Chrystusa Króla w Katowicach
3. 25-26 marca - w Parafii św. Krzyża w Siemianowicach
4. 27-28 marca - w Parafii św. Wawrzyńca i Antoniego w Rudzie Śląskiej
5. 29-30 marca - w Parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej
6. 30-31 marca - w Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej

Z braterskimi pozdrowieniami

Józef Belski

 

 


W naszym dziale poświęconym peregrynacji obrazu Matki Boskiej z Guadalupe ciekawy artykuł o :

 Zawierzeniu Ojczyzny i narodu Pani z Guadalupe 

 


Vivat Jesus!

Zacni BraciaW sobotę 28 stycznia w parafii św.Piusa X przypada Dzień Wiecznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zapraszam Braci Rycerzy na adorację do dolnego kościoła na godz.11-tą.

Prośba do Braci Rycerzy z parafii św.Piusa X o pomoc, włączenia się do akcji zima ( szczególnie z soboty na niedziele ).


Pozdrawiam

Józef Belski

 


"...Pytanie o sens życia, miłości, śmierci, radości, cierpienia zawsze jest pytaniem o Boga
to pytanie zawsze prowadzi w głebię pytań religijnych..."
 


 

 W uroczystość Trzech króli w Katedrze w Katowicach odbyła się uroczysta msza św w której uczestniczyli Rycerze Kolumba. Krótka relacja  --> tutaj

 

 

 

 


Piękna modlitwa, bo ile w niej pokory i mądrości. Poznajmy ją i niech nam służy każdego dnia.


 

 

 

  15 stycznia kolejny Dzień Rycerski, tym razem w kościele św Józefa w dzielnicy Ruda. Poprzedni, który się odbył w kościele đw Wawryz}ca w Wirku zaowocował przyłżczeniem sie nowych braci co w efekcie doprowadziło do powstania Parafialnego Okrągłego Stołu. Miejmy nadzieję ze tu także, dzięki Bożej pomocy zostanie wydany owoc. Zachęcam wszystkich Braci do czynnego uczestnictwa w tym dniu. Homilię wygłosi Rycerz Kolumba ks dr Witold Kania. 

 


                                                                                  Witam Zacnych Braci!

Proszę wszystkich Braci o modlitwę w intencji naszego Zacnego Brata Wojciecha Paculi - Kronikarza naszej Rady! W styczniu czeka go operacja - prośmy Dzieciątko Jezus i Jego Matkę o łaskę zdrowia dla naszego Brata! Podstawową zasadą Rycerzy jest braterstwo, a modlitwa to najlepszy dar, jaki możemy w tym momencie ofiarować Wojtkowi. Zmówmy wspólnie wszyscy wieczorem w Jego intencji dziesiątek różańca, a w Nowy Rok przyjmijmy w Jego intencji Komunię Świętą.

Vivat Jezus!

  Maksym Pięta - WR Rady 15111 ze Sławkowa


Spotaknia opłatkowe dla wszystkich rycerzy 4 stycznia już nowego roku na godz 19.00. Zapraszamy wszystkich serdecznie


2 0 1 2 

GRUDZIEŃ 2011


 

Na naszej stronie doszły dwa tematy dzieki bratu Józefowi Belskiemu. Pierwszy to Duchowa Adopcja Dziecka w dziale Nasza Działalnośc oraz Tajemnicze światło w obrazie Matki Boskiej z Guadalupe.

 


 

      Dostałem dziś przepiękną Modlitwę Rycerzy Kolumba od brata Michała Tworuszki. Nie mogłem pozwolić zachować ją tylko dla siebie. Przecież ona jest naszym wspólnym dobrem, dlatego korzystajcie z niej kiedy tylko możecie. Nie tylko słowasą piękne, ale także forma graficzna modlitwy, aż prosi się, by każdy mógł sobie ją wydrukować oprawić w ramkę i powiesić na ścianie, aby często z niej korzystać.Mozna ją pobrać w fomacie PDF na swój komputer lub zobaczyć na naszej stronie  ( -- tutaj -- ).

 

Modlitwa Rycerzy Kolumba PDF do pobrania

 


Zapraszam do zapoznania się z historią cudownego objawienia Matki Boskiej z Guadalupe opracowaną przez naszego brata Józefa Belskiego (tutaj)Zacni Bracia 

 13 grudnia ( wtorek ) upamiętniamy 30 rocznicę wprowadzenia przez najwyższe organa PRL stanu wojennego.

Aby pamiętac o tym wydarzeniu a szczególnie jego prawdziwym wymiarze zachęcam do modlitwy za poległych robotników i naszą Ojczyznę , która szczególnie teraz potrzebuje naszego wsparcia.

13 grudnia o godz.18-tej w kościele Piusa X w Rudzie Śląskiej odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny.
Proszę Braci Rycerzy o liczne przybycie oraz o zgłoszenie się chętnych do mnie celem wystawienia Pocztu Sztandarowego.


Z braterskimi pozdrowieniami

Józef Belski

Vivat Jesus!


  Powstała nowa zakładka (po lewej stronie) dotyczące zbliżającej się peregrynacji obrazu Matki Boskiej z Guadalupe. To ważny czas dla nas wszystkich. Bardzo proszę o śledzenie pojawiających się tam informacji. Nad całością czuwa Brat Józef Bielski. Oczywiście w razie pytań prosze o maila.  


  Z radością też spieszę zakomunikować o powstaniu Parafialnego Okrągłego Stołu przy parafii śś Wawrzyńca i Antoniego w Wirku. Spotkanie pierwsze formacyjne odbędzie sie w 12 grudnia w domu katechetcznym o godz. 20.00. Wcześniej, bo o godz 19.00 spotkanie z kandydatami do naszego zakonu. Zapraszamy wszystkich chętnych do przystąpienia do nas.


   

  Dziś to jest 7 grudnia na naszym comiesiecznym spotkaniu zaszczycił nas obecnością ks Arkadiusz Wuwer. W krótkim nauczaniu poruszył temat wolności chrzescijańskiej. Było to na tyle interesująca prelekcjia ze momentalnie posypały sie pytania. Bez wątpiena bardzo nas to  wszystkich ubogaciło. Stwierdzenie księdza doktora które najbardziej zapadło mi w pamięci to "Granicą mojej, naszej wolności jest godnośc drugiego człowieka..." Przy takim założeniu realizuje sie najważniejsze przykazanie miłości. Niech to bedzie stałym naszym wykładnikiem szeroko pojmowanej wolności człowieka. Vivat Jezus


Zacni Bracia

Przedstawiam w zakładce "nasze spotkania"  plan działalności Rycerzy Kolumba Rady 15160 im.Matki Boskiej Fatimskiej przy Parafii Piusa X w Rudzie Śląskiej na miesiąc Grudzień.

 


LISTOPAD 2011


  Oj dużo sie dzieje w listopadzie w naszym gronie. Jest też miłe zaproszenie na 26 listopada na godzinę 19.00. Rycerskie Andrzejki, które zorganizowane bedą na ogródkach działkowych w Rudzie. Zorganizowany latem grill pokazał jak potrafimy także sie bawić i miło wspólnie spędzać czas w swoim towarzystwie. Kosz wynosi 110 zł od pary, bo zapraszamy z osobami towarzyszącymi, a wiec cena jest naprawdeę dobra, bo wchodzi w to ciasto, ciepła kolacjia, zimna płyta, muzyka , wynajęcie sali. Zaproście znajomych, bawmy sie razem, przecież jesteśmy otwarci na każdego. Kazdy chetny niech skontaktuje się z krórymś z funkcjonariuszy.


    W sobotę 26 listopada przypada ingres nowego arcybiskupa katowickiego Wiktora Skworca. Co On ma wspólnego z  Wielkim Rycerzem naszej rady Andrzejem Stefaniukiem oraz z ks Andrzejem Nowarą proboszczem z Wirka ? ... wszyscy trzej pochodzą z Bielszowic i mieszkali całkiem niedaleko siebie. Z pewnością uczestniczyli w najważniejszych wydarzeniach naszego nowego biskupa. To tylko jeden z powodów dlaczego powinniśmy być na ingresie. Ponadto przecież musimy sie zaprezentować. Bedzie także Rada z Tychów oraz prawdopodobnie Delegat Krajowy Rycerzy Kolumba Wielki Rycerz Krzysztof Orzechowski. Msza św odbedzie się w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz 11.00. Jak zwykle spotykamy sie pół godziny wcześniej. Jesli ktoś bedzie chętny zabrać sie z innymi rycerzami samochodem proszę o kontakt

 


  W środę 23 listopada o godz 19.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne. Spotkanie z Jezusem ukrytym w Najświętrzym Sakramencie, spotkanie sam na sam z naszym Zbawicielem i Mistrzem. Poprowadzi je brat Daniel. Zaraz potem bedziemy mieli duża przyjemność przyjąć do naszego grona czterech nowych kandydatów i tym razem wszyscy to parafianie św Wawrzyńca z Wirku. Widać ziarno zasiane wypuszcza plony. Witamy ich serdecznie (zdjęcie tutaj)


 

  W niedzielę 20 listopada w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.00 odprawiona bedzie uroczysta msza św na pożegnanie dotychczasowego arcybiskupa naszej diecezji Damiana Zimonia. Pamiętamy go dobrze z niedawnej wizytacji w naszym kościele (foto relacjie tutaj), jego spotanie z rycerzami, jego ciepłe słowa oraz jego wielkie zasługi w to, że wogóle Rycerstwo jest w naszej diecezji. Nie możemy nie uczestniczyć w tak ważnej uroczystości. Zapraszamy wszystkich gorąco z szarfami. Spotykamy się pół godziny przed mszą św. Jest możliwość zabrania sie na wyjazd z innymi samochodem. Chętni proszeni są o kontakt mailowy czy też telefoniczny. 

 


  W piątek 11 Listopada w Kościele pw Piusa X msza w intencji ojczyzny o godz 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa. Bedzie wystawiony jak zawsze nasz poczet sztandarowy


  Dziś 1 listopada  wszystkich świętych, a jutro dzień zaduszny. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych bliskich, a zwłaszcza pomódlmy się za zmarłych braci.


PAŹDZIERNIK 2011


  We wtorek 25 października odbyło sie spotkanie z kandydatami na Rycerzy Kolumba w domu katechetycznym przy parafii wireckiej. Było to zwieńczenie Dnia rycerskiego z przed pótora tygodnia. Przybyło pięć osób, które wykazały zainteresowanie służeniem Bogu, ludziom i parafi zgodnie z  założeniami ks McGivneya. Czeka ich jeszcze uroczyste przyjęcie do naszego Zakonu. Widać, że parafianie wireccy stanowić moga już dość silną grupę, co może tylko cieszyć, bo udaje sie stopniowo rozszerzać ideę rycerzy poza parafią Piusa X, ponadto robić coś dla innych bezinteresownie, zbliżać sie do Boga. Dlatego też po trzykroś Vivat Jezus


Zacni Bracia!                                                                                                                        galeria tutaj


  Z wielką przyjemnością przypominam Wam wszystkim o Święcie naszej Rady.
24 października przypada 1-sza Rocznica powstania naszej Rady Rycerzy Kolumba nr 15160 im. Matki Boskiej Fatimskiej.
W tym szczególnym dniu o godz. 17:15 rycerze poprowadzą "Różaniec" w naszym Kościele.
Następnie Odprawiona Będzie Msza Św. w intencji naszej Rady- Rycerze uczestniczą we mszy z rodzinami.
Czytanie , Modlitwa Wiernych, Procesja z Darami i poczet Sztandarowy.
Po Mszy Św. odbędzie się Ceremonia Wprowadzenia na Urząd Funkcjonariuszy Rady, na którą to uroczystość Rycerze przchodzą z Rodzinami i przyjaciółmi.
Po ceremonii kawa i ciasto.Rycerskim zwyczajem jest przynieść domowe wypieki.
Zacni Bracia proszę przypomnieć swoim braciom "po sąsiedzku" , którzy nie mają poczty elektronicznej.

Bratersko pozdrawiam
Vivat Jesus!
delegat rejonowy DD5
Witold Zmysłowski KofC


 

TU relacja z dnia rycerskiego na Wirku 


  W najbliższą niedzielę to jest 16 października "Dzień rycerski" w parafii śś Wawrzyńca i Antoniego w dzielnicy Wirek. Na każdej mszy św Rycerze Kolumba będą aktywnie uczestniczyć. Obecny bedzie też nasz sztandar, a kazania wygłosi ksiądz Witold Kania - także Rycerz. Po mszy św przed kościołem bedziemy do dyspozycji każdego kto bedzie chciał nas poznać i wstąpić w nasze szeregi

 

---------------------------------------

  Dziś to jest 13 pażdziernika odbyło sie ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku w których uczestniczyli Rycerze Kolumba z naszej parafii