Rok Bratni 2012/2013

 


 

 

Luty 2013

23 luty  Relacja z Pierwszej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba na Jasną Górę.

9-10 luty Rycerze naszej Rady goszczą w Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej. Uczestniczą przez dwa dni w życiu parafi poprzez uczestnictwo w Mszach Św. od soboty godziny 18.00, uroczyste wejście o godzinie 17.45, do niedzieli kiedy zakończymy wspólną modlitwę nabożeństwem o godzinie 16.00, uroczyste wyjście o godzinie ok.16.35. Serdecznie zapraszam każdego Brata z osobna do uczestnictwa w poszczególnych Mszach w/g planu w parafii. Uczestniczymy w Mszach świętych w Niedziele od godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 do 12.15


2 luty  Gościliśmy ponownie kopię Cudownego Wizerunku. http://www.rycerzekolumbarudasl.pl/?peregrynacja,75


Styczeń 2013


Grudzień 2012 


 

LISTOPAD 2012

25 listopada O godzinie 12 została odprawiona Msza św. ODPUSTOWA w Archikatedrze Katowickiej.

Serdeczne podziękowanie dla Braci za czynny udział.

 


11 listopada W niedzielę o godz 10.30 w PARAFII p.w. MICHAŁA ARCHANIOŁA w Rudzie Sląskiej, Orzegów, Rycerze Kolumba z naszej Rady uczestniczyli we  Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Dziękujemy wszystkim Rycerzom za czynny udział w tej uroczystości oraz Parafii, na czele z Jej Kapłanami, za serdeczne przyjęcie.


9 listopad. Rycerze Kolumba spotkali się na wspólnej modlitwie w kościele pw św Piusa X w intencji ofiar huraganu „Sandy”. Wspólnie odmówili Różaniec do naszej Pani i Matki w intencji ofiar kataklizmu, ufając, że za Jej wstawiennictwem Dobry Bóg udzieli im potrzebnych łask. Modlitwę zwieńczyli Apelem Jasnogórskim. Dziękujemy wszystkim, którzy niezależnie od miejsca swojego pobytu, indywidualnie lub we wspólnocie, odmówili modlitwę łącząc się w wspólnej intencji.


7 listopad. Jak co miesiąc w pierwszą środę odbyło się zebranie Rady Lokalnej. Przed zebraniem Zespół Inicjacyjny Rady 15160 w Rudzie Śląskiej przeprowadził kolejną Uroczystość wprowadzenia nowych członków do Zakonu Rycerzy Kolumba.

Nowych Braci serdecznie witamy wśród nas i składamy podziękowanie Zacnym Braciom z Zespołu Inicjacyjnego za przeprowadzenie kolejnej Uroczystości przyjęcia nowych Rycerzy Kolumba.

Skład Zespołu Inicjacyjnego:
-Kapelan - Ks. Krzysztof Sitek
-Wielki Rycerz - Pan Rycerz Witold Zmysłowski
-Zastępca Wielkiego Rycerza - Pan Rycerz Józef Belski
-Kanclerz - Pan Rycerz Andrzej Stefaniuk
-Sekretarz d/s Finansów - Brat Roman Kiełkowski
-Kustosz - Brat Sebastian Zdebel
-Akustyk - Brat Michał Tworuszka
-Strażnik Wnętrza - Brat Norbert Klosa


PAŹDZIERNIK 2012


24 październik. Święto naszej Rady, obchodzimy 2-gą rocznicę powstania naszej Rady Rycerzy Kolumba nr 15160 im. Matki Boskiej Fatimskiej. W tym szczególnym dniu o godz. 17:15 rycerze poprowadzili "Różaniec" w naszym Kościele.
Następnie została odprawiona Msza Św. w intencji naszej Rady - Rycerze uczestniczyli we mszy z rodzinami, procesja z darami i poczet Sztandarowy.
Po Mszy Św. odbyła się Ceremonia Wprowadzenia na Urząd Funkcjonariuszy Rady, na którą to uroczystość Rycerze przyszli z Rodzinami i przyjaciółmi. Po ceremonii odbyło się spotkanie przy kawie i domowych wypiekach.


13 październik. Uczestniczymy licznie i uroczyście w Dniu Chorych w Turzy Śląskiej w Dzień Fatimski. Jest to nasz "mały" Dzień Skupienia. Pielgrzymka z prośbami, ale również z dziękczynieniem za wsparcie Naszej Matki w Rycerstwie. O godzinie 12 uczestniczyliśmy w Eucharystii z naszym Kapelanem, księdzem Krzysztofem Sitek. Po mszy wraz z braćmi z Wodzisławia Śląskiego i ich Kapelanem udaliśmy się pod figury Dzieci z Fatimy aby odmówić wspólnie Żywy Różaniec.


WRZESIEŃ 2012


13 wrzesień. Jak co miesiąc Rycerze Kolumba z rudzkiej rady brali udziałw naborzeństwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej która jest patronkąnaszej rady. Uczestniczyli w kościele pw św Piusa X w Rudzie Południowej, a także w kośiele w Wirku, przy którym utworzony jest okrągły stół. W uroczystej proceski rycerze niesli figurkę przedstawiającą MB Fatimską. Matka Boża zachęcała dzieci z Fatimy do pokuty za dusze w czyśćcu, do odmawiania codziennie Różańca w intencji nawrócenia grzeszników oraz do modlitwy o pokój.  Pamiętamy, iż orężem Rycerzy Kolumba jest właśnie rózaniec.

 


8-9 wrzesień.   Przez dwa dni troje braci z naszej rady brało udział w warsztatach duchowych, które odbywały się przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. Każdy z nich uczestniczył, zgodnie z pełnioną posługa w innym charakterze. Warsztaty prowadził nasz brat profesor Stanisław Grygiel. Światowej sławy autorytet w dziedzinie filozofii i etyki rodziny. Jest to pierwszy Polak, który został Rycerzem Kolumba, a swoją inicjację przyjął w Stanach Zjednoczonych. Wielki przyjaciej Karola Wojtyły i Josefa Ratzingera. O godzinie 21.00 uroczysty Apel Jasnogórski zakończył dzień pracy. W niedzielę dalszy ciąg warsztatów, potem zebranie Funkcjonariuszy Stanowych, Delegatów Rejonowych i wykłady dla Wielkich Rycerzy prowadzone przez naszego brata Toma Kalisza z Arizony. o 14.30 uroczysta Msza święta na której zostali wprowadzeni na urząd Delegaci Rejonowi wszyskich rejonów w Polsce. Ubogaceni późnym popołudniem wrócili do domów. Dziękujemy braciom ze Skażyska za miłe przyjęcie i bardzo dobrą organizację warsztatów, oraz gospodarzowi, proboszczowi sanktuaium ks. prałatowi Jerzemu Karbownikowi.

 


 

5 września. Po wakacyjnej przerwie i leniwych wakacjach wróciliśmy do domów by pełni sił przystąpić do naszego nowego roku bratniego. Niejeden z nas wyjechał na łono natury by podziwiać dzieła Bożego stworzenia, przecież Bóg jest z nami wszedzie. Tak więc w pierwszą środę miesiąca września odbyło się pierwsze zebranie naszej Rady. Dodatkowo było to pierwsze zebranie pod przewodnictwem  nowych funkcjonariuszy.  Niech Duch Święty da im dary mądrości i roztropności, aby prowadzili naszą Radę , Rycerzy Kolumba i wszystkich napotkanych ludzi do Boga.

 


CYTAT NA DZIŚ

"..Jeśli tak dobrze się zastanowić, to pokora jeszcze nikomu tak naprawdę nie zaszkodziła, ale pycha z całą pewnością, i to nie jednemu..."

 


LIPIEC 2012           30 lipca. Z wielką radością obchodziliśmy urodziny naszego brata kapelana księdza proboszcza Krzysztofa Sitka. O 18.00 odprawiono uroczysta mszę świętą koncelebrowaną w intencji szanownego Jubilata, oraz za zmarłych rodziców księdza proboszcza. Stąd datą związany jest też inna rocznica szanownego jubilata. Rocznica nie mniejszej wagi dla Niego jak i calej parafii św. PiusaX w Rudzie Śl. To dziesiąta rocznica otrzymania dekretu z rąk ks biskupa Damiana Zimonia na mocy którego Ksiądz Krzysztof objął funkcje proboszcza. Wszyscy życzymu dostojnemu jubilatowi dużo łaski Bożej i siły na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

 


W naszej galerii dodano zdjęcia z pobytu naszego brata Tadeusza w Sanktuarium w Licheniu. Zapraszam do zaoznania się.


10 lipca . Otrzymaliśmy serdecznie podziekowania za środki zebrane za sprzedaż cegiełek w czasie I Charytatywnego Festynu św. Antoniego w Rudzie Śl. Wirku


   5 lipiec. Pamiętacie jak przekazaliśmy środki otrzymane podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej z Guadalupe na letni wypoczynek dzieci na obozie św. Jana Bosko w Istebnej?  Pojechałem do nich na zaproszenie naszego brata Daniela Zuśki, który sprawował tam funkcję opiekuna.  Niepewny pogody wybrałem się tam na swoim motocyklu wraz z moim najstarszym synem. Uczestniczyliśmy we wspólnej mszy św, wieczornym grilu i zabawach. Nie obeszło sie bez obwożenia dzieciaków na "harleju" jak to wszyscy krzyczeli. Radość zabawa wspólne śpiewy zakończone wieczorną modlitwą. A przecież ich życie codzienne to nie sielanka, ale mieć możliwość choć na chwilkę pomóc im, przysporzyć uśmiechu, pokazać świat, Boga, ludzi....

Wyjechaliśmy stamtąd grubo po 22.00 docierając do domu przed pierwszą. 


 

(od lipca do czerwca danego roku)